معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: تشخیص و درمان سالانه هزار بیمار در مرکز پزشکی هسته‌ای بوشهر

10 ارديبهشت 1402

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر یکی از ۲۰۰ مرکز پزشکی هسته‌ای فعال در کشور است که سالانه اقدام به تشخیص و درمان هزار بیمار در استان می‌کند.
دکتر اکرم فرهادی روز یکشنبه اظهار داشت: مرکز تحقیقات و پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر در مساحتی به وسعت هزار مترمربع در ۲ بخش پیش بالینی و بالینی از سال ۱۳۸۶ در کنار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر راه‌اندازی شده تا به کارهای تشخیصی و درمانی بیماران بپردازد.
وی اضافه کرد: انواع سرطان‌ها، تومورها، بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری‌های التهابی مغز مانند آلزایمر و پارکینسون به‌صورت مولکولی در این مرکز تشخیص داده می‌شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور در اسفند سال ۱۴۰۱ به استان بوشهر، طرح توسعه و تجهیز مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر با نصب دستگاه پت سی‌تی‌اسکن و با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شد.
وی افزود: دستگاه تصویربرداری پت سی‌تی‌اسکن به‌عنوان یک روش تشخیصی پزشکی پیشرفته در این مرکز نصب‌شده است که سیستم عملکرد ارگان‌ها را به تصویر می‌کشد.
دکتر فرهادی اضافه کرد: این روش اطلاعات بسیار ارزشمندی از وضعیت اولیه تومورهای بدخیم و میزان گسترش موضعی آن‌ها در بدن فراهم می‌کند که راهنمای بسیار مفید پزشک معالج برای انتخاب مناسب‌ترین روش درمانی است.

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.