بازدید رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی از مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر

1 بهمن 1402
رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی در سفر به استان بوشهر:
مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر در مرزهای دانش حرکت می‌کند/ زمینه اثرگذاری فعالیت علمی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فراهم است.

 

رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی گفت: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر در مرزهای دانش حرکت می‌کند.

 

دکتر کامران باقری لنکرانی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر اظهار داشت: یکی از کارهای خیلی مهم برای نگهداشت نیروهای نخبه وجود فرصت کار و فرصت پیشرفت است.

وی تصریح کرد: وجود مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر که در مرزهای دانش حرکت می‌کند، موجب امیدواری نخبگان شده است که بتوانند امیدوارانه و اثرگذار فعالیت علمی داشته باشند.

دکتر لنکرانی با بیان اینکه باید بر روی مسئله امیدواری نخبگان و مهیاکردن زمینه اثرگذاری فعالیت علمی آن‌ها بیشتر کار شود گفت: باید جاهایی داشته باشیم که نخبه برای اینکه برای کشورش اثرگذار باشد بتواند جذب‌شده و در آنجا اثرگذار باشد و اثرگذاری‌اش را به نمایش بگذارد.

 

دکتر لنکرانی در حاشیه بازدید از آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: آینده پزشکی در دنیا به بین رشته‌ای‌ها وابسته است.

وی تصریح کرد: خصوصیت مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر و آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بین‌رشته‌ای بودن آن است و در همچنین مرکزی از علوم پایه مثل ریاضیات، فیزیک تا خدمات بالینی پیشرفته می‌توان استفاده کرد.

رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی گفت: چنین مرکزهایی خاصیت‌هایی را دارند که پیشران علمی باشند که با تلاش‌های پروفسور مجید اسدی، حمایت‌های علمی پروفسور ایرج نبی‌پور و حمایت‌های اجرایی دکتر ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پیشران علمی بودن در این دانشگاه در حال اتفاق است.

وی افزود: وجود مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر افتخاری برای کشور است که در کرانه‌ها و مرزهای دانش حرکت می‌کند، این خصوصیت به این دلیل به وجود آمده که نگاه بین‌رشته‌ای وجود داشته است.

رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی خاطرنشان کرد: در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی و آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با یک نگاه عالمانه رشته‌های مختلف در کنار هم قرار گرفتند و توانستند خدمات پیشرفته‌ای را ارائه دهند که  برای اولین بار نه‌تنها در منطقه غرب آسیا بلکه در دنیا ارائه می‌شود که یک فرایند قابل افتخار و قابل الگوبرداری برای کشور است.

 

 

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:
بازدید     فرهنگستان.علوم.پزشکی     دکتر.کامران.باقری‌لنکرانی     مرکز.تحقیقات.پزشکی‌هسته‌ای     تصویربرداری.مولکولی        

تاریخ بروز رسانی:   1 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >