برای نخستین بار در کشور بیماران سرطانی با به‌کارگیری روش‌های نوین و هدفمند در مرکز پزشکی هسته‌ای بوشهر مورد درمان قرار گرفتند

15 آذر 1402

رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور، بیماران سرطانی با به‌کارگیری روش‌های نوین و هدفمند در مرکز هسته‌ای بوشهر مورد درمان قرار گرفتند.

 

پروفسور مجید اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در استان بوشهر اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور بیماران با سرطان پیشرفته مقاوم به درمان با به‌کارگیری رادیو داروی آلفازا که از روش‌های درمان نوین و هدفمند درمان رادیو نوکلئید است، در مرکز پزشکی هسته‌ای بوشهر مورد درمان قرار گرفتند.

عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: روش به‌کارگیری شده، آخرین و پیشرفته‌ترین فناوری پزشکی در زمینه درمان و تشخیص توأم (ترانو ستیکس) را جهت بیماران نیازمند در این زمینه فراهم خواهد کرد.

پروفسور اسدی اضافه کرد: دانش فنی و پیاده‌سازی این روش درمانی همگی توسط دانشمندان داخلی محقق گردید.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با پیاده‌سازی این روش نوین، کشور ما به جمع کشورهای معدودی پیوست که با به‌کارگیری فناوری‌های نوین در پزشکی و در زمینه این رادیو داروها، خواهند توانست دریچه دیگری در روش‌های درمان سرطان بازگشایی نمایند.

پروفسور اسدی، رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تا این تاریخ ۶ بیمار با سرطان پیشرفته و مقاوم به درمان‌های معمول تحت این درمان قرار گرفتند.

تاکنون درمان‌ سرطان در کشور با عناصر ساطع کننده اشعه بتا بوده که از امروز با عناصر ساطع کننده آلفا آغاز شد و برای  شروع کار در حال حاضر بر روی بیماران مبتلا به سرطان پروستات انجام شد.

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:
رادیو.داروی.آلفازا     پروفسور.مجید.اسدی     مرکز.تحقیقات.پزشکی.هسته.ای    

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >