بازدید دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای استان بوشهر:

22 ارديبهشت 1397

 رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر گفت: درمان نوین سرطان‌های پیشرفته در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر صورت می‌گیرد.

پروفسور مجید اسدی در جریان بازدید معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه‌وبودجه کشور از مرکز تحقیقات پزشکی طب هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر اظهار داشت: درمان بیماران لاعلاج برخی از انواع سرطان که تنها در معدود کشورهای پیشرفته قابل انجام است، در مرکز پزشکی هسته‌ای بوشهر با هزینه ناچیز و بسیار ارزان‌تر از خارج کشور صورت می‌گیرد.
رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر گفت: این مرکز دارای ظرفیت‌های بالایی برای درمان چندین بیماری به‌ویژه چندین نوع سرطان لاعلاج است.
وی ادامه داد: بیماران دارای سرطان پروستات، سرطان گوارشی، عصبی و تیروئید و به‌تازگی برخی از انواع سرطان با منشأ سلول‌های بنیادی در این مرکز مورد درمان قرار می‌گیرند.
رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر تصریح کرد: هزینه‌های درمان بیماران سرطانی در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر بسیار ارزان‌تر از درمان در خارج از کشور است.
وی بابیان اینکه هزینه داروی این بیماران در هر بار مراجعه تا 12 هزار یورو است که بااین‌حال از هر بیمار تنها یک‌دهم قیمت اروپا دریافت می‌شود عنوان کرد: ۶۸ درصد از بیماران و مراجعین این مرکز از خارج از استان هستند و بیمارانی نیز از خارج کشور به این مرکز مراجعه می‌کنند.
رییس مرکز تحقیقات پزشکی طب هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر اظهار داشت: درمان بیماران با سرطان‌ تیروئید مقاوم به ید رادیواکتیو، درمان سرطان‌های تمایزیافته تیروئید با یُد رادیواکتیو، درمان با MIBG برای بعضی از تومورهای کودکان، درمان سرطان‌های پیشرفته غددی-عصبی، درمان سرطان پیشرفته پروستات، درمان روماتیسم پیشرفته مفاصل، درمان بیماری پرکاری تیروئید با مواد رادیواکتیو و درمان سرطان متاستازی استخوان با مواد رادیواکتیو ازجمله مواردی است که تاکنون در این مرکز با موفقیت انجام‌گرفته است.
پروفسور مجید اسدی اظهار داشت: درمان‌های این مرکز زیر نظر پزشکان متخصص و فوق تخصص به‌ویژه سرطان شناس بزرگ‌سالان، سرطان شناس کودکان، مغز و اعصاب، غدد، قلب و عروق و با گرفتن مشاوره از دیگر مراکز درمانی پیشرفته دنیا مانند آلمان و آمریکا صورت می‌گیرد.
رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر عنوان داشت: فضای فیزیکی این مرکز بالغ‌بر 5 هزار مترمربع است که در آن تسهیلات ورزشی و موسیقی‌درمانی برای بیماران لحاظ شده است.
دکتر محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه‌وبودجه کشور بعدازظهر چهارشنبه وارد بوشهر شد و پس از بازدید از مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر، به محل اجرای پروژه ساخت اورژانس عمومی و هسته‌ای بوشهر رفت.


   

تاریخ بروز رسانی:   22 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >